Beakers, Borosilicate glass 3.3, low form
Scherf Präzision Europa GmbH
CHF 18.55*
% CHF 37.10* (50% saved)
Content:
10
16 Available. Delivery time: 5-7 workdays
Product number:
9013900
Manufacturer:
Scherf Präzision Europa GmbH
Packaging information:
Length:
201 mm
Width:
98 mm
Height:
70 mm
Weight:
0.2 kg
Description
- ISO 3819
- With spout
- From 25 ml with graduation
Properties
| Autoclavable: | Yes |
|---|---|
| Colour graduation: | White |
| Height: | 50 mm |
| Manufacturer Article Number: | 93206003 |
| Material: | Boro 3.3 |
| Nominal capacity: | 25 ml |
| Shape (Beaker): | Low |
| Standard: | ISO 3819 |
| Type of graduation: | Printed |
| UNSPSC: | 41121803 |
| With spout: | Yes |
| Ø: | 34 mm |